Formy do pieczenia

Nowoczesna kuchnia wymaga odpowiedniego wyposażenia – praktycznie uzupełnią ją nasze silikonowe foremki do pieczenia, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych form. Te blaszane równomiernie podpiekają ciasta, ale dość szybko się odkształcają i powodują przywieranie masy do ich brzegów. Szklane są kruche i przez nieuwagę cukierników szybko rozbijają się drobny mak, a ceramiczne kosztują tak wiele, że mało kto rozważa w ogóle ich zakup. A po co wydawać większe pieniądze, skoro za mniejszą kwotę można pozyskać absolutny hit nowoczesnego cukiernictwa? Formy silikonowe idealnie nadają się do przygotowywania ciast, ciasteczek i tortów. Zachwycą zarówno niedzielnego cukiernika, jak i doświadczonego arcymistrza wypieków.


Główne właściwości silikonowych foremek

Formy wykonane z mocnego i solidnego silikonu swoją trwałością przewyższają parametry techniczne powszechnie stosowanych blach. Są produktami niezwykle wytrzymałymi, których nie da się w żaden sposób uszkodzić. Nasze silikonowe formy do pieczenia doskonale znoszą amplitudę temperatur, co zwiększa ich uniwersalność i zapewnia wiele ciekawych zastosowań. Doskonale nadadzą się do przygotowywania ciast w piekarniku, podgrzewania dań w mikrofalówkach czy nawet tworzenia mrożonych deserów.

Silikon świetnie odnajduje się w każdych warunkach i może być stosowany w temperaturze od -40°C do 240°C. Jego elastyczna struktura zapobiega przywieraniu ciasta, dlatego naszych form nie trzeba smarować żadnym dodatkowym tłuszczem czy pokrywać specjalnym papierem do pieczenia – to sposób na obniżenie kaloryczności dania, a także dodatkowa wygoda. Upieczone wyroby można bez trudu z nich wyciągnąć, zachowując ich pierwotny perfekcyjny kształt. Silikonowe formy do pieczenia wystarczy delikatnie nacisnąć, a masa sama z nich wyskakuje! Każdy zachwyci się ich prostą obsługą, jak również niewymagającą pielęgnacją. Gładka struktura silikonu ułatwia utrzymanie foremek w czystości – bez żadnych problemów można je wyczyścić ręcznie lub umyć w zmywarce.


Każdy może zostać wspaniałym cukiernikiem!

Okrągłe torty, prostokątne placki czy przypominające kopce murzynki. Klasyczne wypieki zawsze prezentują się tak samo i przez to stają się nudne. Przełamując ich schematyczny wygląd, tworzy się cukiernicze dzieła sztuki. W teorii wymagają one niezwykłej precyzji i zdolności manualnych, jednak w praktyce talent cukiernika, z którym niestety nie każdy się rodzi, zastąpi nasza forma silikonowa do pieczenia. Zaskakujemy wszystkich bogactwem klasycznych kształtów i bajecznie oryginalnych wzorów! Nasi klienci mogą przebierać w formach imitujących zwierzątka i zabawne postacie czy tych o najbardziej wymyślnych konstrukcjach. Oferujemy produkty przeznaczone do pieczenia tradycyjnych ciast, rolad i ciasteczek, a także kreowania eleganckich tortów i mrożonych deserów. Przygotowane w wymyślnych formach oczarują wszystkich gości, wspaniale odnajdując się na świątecznych stołach czy dziecięcych imprezach urodzinowych. Przygodę z nowoczesnym cukiernictwem czas zacząć!

Formy do pieczenia

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry